Blog

Piszemy nie tylko o przewiertach.

Szybkie czytanie

2024-05-27 / Adam

Szybkie czytanie to umiejętność, która ułatwia zapoznawanie się z dużą ilością dokmentacji technicznej. Ta umiejętność wymaga cierpliwości i determinacji jednak warto ją opanować w czym pomagają zamieszczone w internecie kursy szybkiego czytania. Taki internetowy kurs szybkiego czytania umożliwia doskonalenie szybkiego czytania w domu w dogodnym dla siebie czasie. Regularnie i summiennie wykonywane ćwiczenia pozwalają zauważalinie zwiększyć szybkość czytania już po miesiącu od rozpoczęcia kursu. Warto więc zainwestować swój czas bo zwróci się to z nawiązką.


Skarpety antybakteryjne

2024-05-17 / Jurek

Prace budowlane wiążą się z przemierzaniem pieszo dużych odległości. Na komfort takich "spacerów" wpływa ma obuwie oraz skarpety. Najwygodniejsze są skarpety bawełniane z dodatkiem elastanu dzięki czemu skaprety są idealnie dopasowują się do stopy oraz nie są uciskowe. Ostatnimi czasy testujemy skarety antybakteryjne, które swe właściwośći zawdzięczają uszlachetnieniu wnętrza włókien specjalną apreturą. Takie uszlachetnienie powoduje, że skarpety mają również właściwości antyzapachowe i antygrzybiczne. Skarety antyzapachowe są droższe niż zwyczajne skarpety ale z naszych obserwacji wynika, że są też trwalsze, ponieważ antybakteryjne uszlachetnienie jest zwykle stosowane z lepszej jakości bawełną. Skarpety tego typu testujemy od kilku miesięcy i na tą chwilę możemy je gorąco polecić.


Raporty i pobieranie danych z bazy danych. Język SQL i PL/SQL

2024-05-03 / Jurek

Duża ilość przewiertów do wykonania to duże ilości danych w systemach informatycznych, które przechowują związane z tym dane. Czasem zachodzi potrzeba otrzymania zestawień lub raportów, których nie ma w systemie informatycznym, ponieważ jego twórcy takiego raportu nie wykonali i nie zmaierzają wykonać. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest wykonanie zestawień samodzielnie. Wiąże się to z koniecznościa zgłębienia tajników języka zapytań SQL a w przypadku bardziej skomplikowanych zestawień PL/SQL. Pomocny jak zwykle jest internet i znalezione tam informacje. Kurs PL/SQL to dobry materiał na początek. Udało nam się wykonać już część potrzebnych zestawień a te bardziej skomplikowane jeszcze przed nami.


Tabliczka mnożenia. Sposoby nauki.

2024-04-13 / Jurek

Prace inżynieryjne w pewnym stopniu oparte są o wiedzę matematyczną. Matematykę dzieci poznają od początku swojej edukacji a zagadnienie, które czasem sprawia im kłopot to tabliczka mnożenia. Instnieje wiele sposobów na naukę tabliczki mnożenia ale najskuteczniejszy to odpowiedni program komputerowy. W internecie jest wiele bezpłatnych programów do nauki tabliczki mnożenia. Warto je sprawdzić i wybrać któryś do nauki.


Promocja strony w internecie

2024-04-03 / Adam

Wiele firm posiadających strony internetowe zastanawia się jak zwiększyć jej popularność co powinno się przełożyć na liczbę klientów. Jednym ze sposobów jest wykupienie reklamy w wyszukiwarkach internetowych aby strona internetowa pojawiała się na górze wyników wyszukiwania. Okazuje się, że jest również inny sposób niż wykupienie reklamy aby strona internetowa znajdowała się wysoko w wynikach wyszukiwania. Jest to tzw. pozycjonowanie SEO czyli szereg działań jak optymalizacja strony oraz pozyskiwanie linków zwrotnych po przez chociażby katalogowanie. Temat jest bardzo ciekawy dlatego poznajemy kolejne tajniki pozycjonowania. Internet jak zwykle okazuje się skarbnicą wiedzy. Mamy nadzieję, że istnieje jakiś program do pozycjonowania, którym możnaby się posłużyć. Będziemy informować na naszym blogu czego dowiedzieliśmy się na temat pozycjonowania stron internetowych.


Dzień dobry

2024-03-29 / Adam

Miło nam poinformować, że od dzisiaj będziemy prowadzić bloga. Będziemy pisać na różne ciekawe tematy nie tylko związane z przewiertami i przciskami. Miłej lektury.